Haber

Altay Bayındır’dan Galatasaray itirafı: Uyutmadılar

Sezon başında İngiltere Premier Lig gruplarından Manchester United’a transfer olan Türk kaleci Altay Bayındır, TV’de yayınlanan podcast’in konuğu oldu.

Milli atlet, eski Manchester United futbolcusu David May ve sunucu Sam Homewood’un sorularını yanıtladı. Altay Bayındır’ın yanıtları şöyle:

“Galatasaray maçları farklı”

“Fenerbahçe’deyken Sam Homewood’un veya dikkat etmeniz gerektiğini düşündüğünüz takımın en büyük maçı kimdi?”Soruyu yanıtlayan Bayındır, şunları söyledi:

Galatasaray’ın en büyük derbisiydi. Beşiktaş’la oynadığımız maçlar da büyük maçlardı ama Galatasaray farklıydı ve ben o atmosferi seviyordum.

“Galatasaray taraftarları en uygun ve tehlikeli atmosfere sahip”

Galatasaray maçı öncesinde Boğaz’da bir otelde kaldık ve Galatasaray taraftarları bizi uyanık tutmak için bütün gece otelde bir aşağı bir yukarı dolaşıp gürültü yaptılar. Ama Türkiye’nin açık ara en iyi ve en tehlikeli atmosferine sahip olduğunu söyleyebilirim.

“Annem kaleciliğe başladı”

Kaleciliğe geçmeden önce annesine danıştığını belirten Bayındır, annesiyle yaşadığı diyaloğu da şöyle anlattı:

Annem mutfaktaydı, ona ‘Şu anki durumum hakkında ne düşünüyorsun?’ diye sordum. İleride oynayabilirim. “Ya da kaleye gidebilirim” dedim. Pek bilmese de biraz biliyordu çünkü her gün evde maç izliyorduk. O da bana ‘Gol atabilirsin, senin için daha iyi olur’ dedi. Uzunsun ve orada daha az koşmalısın. “Fazla koşmayın, zaten herkes koşuyor” dedi.

haberhavza.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu