Ekonomi

Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, ekonomi çarklarının yeniden döneceğini söyledi

Brezilya Devlet Lideri Luiz Inácio Lula da Silva, ülkede ekonomik çarkların yeniden döneceğini ve büyümenin beklenenden daha iyi olacağını belirtti.

Lula da Silva kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Pek çok kötümserin tahminlerinin aksine, ekonomik büyüme beklenenden daha iyi olacak.” dedi. sözünü verdi.

Lula da Silva, ülkede her şeyin yolunda gitmediğini kabul ettiklerini ve alacakları bir dizi önlemle sanayi, tarım ve altyapıya teşvik vereceklerini belirtti.

“Sosyal adalet” çerçevesinde vergi reformunu güçlendiren bir yasayı Meclis’e sunacaklarını belirten Lula da Silva, yasanın içeriğine ilişkin detay paylaşmadı.

Başkan Lula da Silva, özel sektörü teşvik ederek ülkedeki tüm üretim alanlarını harekete geçireceklerini belirterek, “Brezilya’nın kalitede sıçrama yapacağına eminim.” söz konusu.

Brezilya’da ekonominin bu yıl çok az büyüyeceğini öngören piyasa ekonomistlerine katılmadığını vurgulayan Lula da Silva, “Onların olumsuz değerlendirmelerine katılmıyorum. Şirketler tekrar yatırım yapıp başlayınca ne olacağını göreceğiz. daha çok üretip daha çok satmak çünkü daha çok istihdam ve daha iyi fiyatlar olacak.” dedi.

Geçen yıl yüzde 2,9 büyüyen Brezilya ekonomisinin bu yıl yüzde 0,9, 2024’te ise yüzde 1,4 büyüyeceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu