Haber

Çankaya Belediyesi hayatları birbirine bağlamaya devam ediyor

-3 SALON, 2.588 DÜĞÜN

Çankaya Belediyesi, Vedat Dalokay Nikah ve Kokteyl Salonu ile Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi Nikah Salonu’nun ardından Tabip, akademisyen ve eğitimci Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adını taşıyan nikah salonunu hizmete açtı. Çankaya Belediyesi’nin bu üç nikah salonunda Ocak-Temmuz 2023 tarihleri ​​arasında 2 bin 588 çiftin bir araya geldiği bildirildi.

Çankaya Belediyesi 2023 yılında nikah salonlarına bir yenisini ekledi. Konutkent Mahallesi’nde ise tıp doktoru, akademisyen ve eğitimci Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adını taşıyan nikah salonu hizmet vermeye başladı. Böylece Çankaya Belediyesi, Vedat Dalokay Nikah ve Kokteyl Salonu ile Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi Nikah Salonu’ndan sonra Çankaya’daki nikah salonu sayısını üçe çıkardı. En son açılan Prof. Dr. Türkan Saylan Nikah Salonu Konutkent Mahallesi 2961 Sokak No:1/C adresinde hizmet verirken, Vedat Dalokay Kokteyl ve Nikah Salonu Kurtuluş Parkı ve Zübeyde Hanım Toplum Tesisi Evlendirme Birimi ile hizmet vermeye devam etmektedir. şu anda tadilatta olup, Yıldızevler Mahallesi’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

1 OCAKTAN BUGÜNE KADAR 2.588 DÜĞÜN GERÇEKLEŞTİ

Alınan bilgilere göre 2022 yılında Çankaya Belediyesi nikah salonlarında toplam 5.624 çiftin nikah kıydığı bildirildi. 2023 yılında ise Çankaya Belediyesi nikah salonlarında toplam 2.588 çiftin nikah kıyıldığı bildirildi. 1 Ocak’tan günümüze.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BİLGİLER

Evlenmek isteyen çiftlerin sağlık raporları (yasal geçerlilik süresi 180 gün / 6 aydır), nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri ile birlikte Çankaya Belediyesi Evlendirme Birimi’ne başvurmaları gerekmektedir. Taraflardan birinin yokluğunda noter tasdikli vekaletname alınarak da başvuru yapılabilir. Başvuru sırasında çiftlerin nüfus cüzdanlarının asılları ve fotokopileri, aile hekimleri tarafından verilmiş sağlık raporu ve 4 adet fotoğrafın bulunması gerekmektedir. Evlendirme fiyatları Çankaya Belediyesi’nin internet sitesinden öğrenilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-senirkent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu