Yaşam

Ermeni Haber Sayfası, Atatürk Dizisini Kaldırdığını Söyleyerek Disney’e Teşekkür Etti!

Ermeni haber sayfası Disney’e Atatürk dizisini kaldırdığı için teşekkür mesajı gönderdi. ayrıntılar ?

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de yayın hayatına başlayan Disney Plus, birçok yerli isme imza attı ve yerli içeriklere imza attı.

Ancak hatırlarsanız yıl sonuna kadar yerel içeriğin durdurulmasına karar verildiği ve yeni yayınlanan tüm orijinal içeriklerin kaldırıldığı haberini almıştık.

Devam eden yerli içeriklere ulaşabiliyorken, bugüne kadar yerli yapımız olarak yayınlanan diğer içeriklerin hiçbirine ulaşamadık.

Yerli içerik bir anda yayından kaldırılınca merakla beklenen Atatürk dizisinin akıbeti sorgulanmaya başlandı ve platform oldukça tepki çekti.

Bütün bunların üzerine Amerika Ermeni Ulusal Komitesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Hristiyan adı altında 7 farklı etnik gruptan milyonlarca insanı öldürerek soykırım yaptığını söyleyince durum oldukça karmaşık bir hal aldı.

Ancak Disney yaşananları yalanladı ve Atatürk dizisinin Cumhuriyet’in 100. yılında planlandığı gibi altı bölüm halinde yayınlanacağını duyuran bir fragman paylaştı.

Son saatlerde kafa karıştıran bazı olaylar oldu. Önce Ermeni haber sayfası 301 Disney’e Atatürk sinemasını kaldırdığı için teşekkür mesajı gönderdi?

Disney+’ın Atatürk serisini iptal etme kararı aldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 29 Ekim 2023’te yayınlanması planlanan altı bölümlük diziyi duyurmasına ve Emma Watson da dahil olmak üzere oyuncu kadrosuna ve diziye 8 milyon dolar harcamasına rağmen, platform akıllıca Atatürk dizisini yayınlamamayı seçti. Disney Plus’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümüne ithafen yapımcılığını üstlendiği dizi artık sinema filmine çevrilecek ve 3 Kasım’da sadece Türk sinemalarında gösterilecek. platform, Ermeni toplumunun baskısından ve Amerika Ermeni Ulusal Komitesi’nin (ANCA) taleplerinden etkilendi.’

Ardından Birsen Altuntaş’tan Atatürk dizisi hakkında bir iddia daha geldi. Birsen Altuntaş,

Disney Plus’ta yayınlanması planlanan dizi, içerik stratejisi gereği kanalını 85 milyon izlenecek şekilde değiştirdi ve platformun mülkiyet haklarına sahip şirketi FOX’a götürüldü. Atatürk dizisi, “Tüm Türkiye’ye Hediye” sloganıyla 29 Ekim’de FOX’ta (açık kanal) ücretsiz olarak yayınlanacak. Yapımcılığını Saner Ayar’ın üstleneceği filmin özel montajı yapılmış ve yenilenmiş versiyonu iki bölüm halinde seyirciyle buluşacak. Böylece sinema tüm dünya sinemalarında gösterilecek.’ açıklama yaptı.

Disney Plus’ın Atatürk dizisini Fox’ta yayınlama kararı aldığı ve bu kararı Ermeni lobisinin baskısıyla aldığı iddiası sosyal medyada çığ gibi büyüdü.

Disney Plus’tan şu anda iddialarla ilgili bir açıklama yok.

bir.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu