Haber

Finike Türkiye’nin 22. Sakin Şehri Oldu

antalyabatısında önemli tarım ve turizm merkezlerinden biridir. FinikeUluslararası Cittaslow (Sakin Şehir) Türkiye Ağına dahil olan 22. bölge oldu.

14-15 Nisan 2023 tarihlerinde Polonya’nın Reszel kentinde toplanan Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi, hayatın kolay olduğu sakin şehirlerin ortak buluşma noktası olarak nitelendirilen Uluslararası Cittaslow Ağı’na katıldı. antalya Finike ilçesini de kapsıyordu. bu da Finike’nin “sakin bir şehir” olma yolunda üç yıldır yürüttüğü çalışmaları pekiştiriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi , 26-29 Ekim 2022 tarihlerinde Güney Kore’de düzenlenen 6. World Cittaslow Forum’a katılarak aday ilçe Finike ile ilgili sunumlar ve söyleşiler gerçekleştirdi. Sakin şehir ünvanı ile Finike Antalya Büyükşehir BelediyesiBu konuda ilçelerle işbirliği ve yoğun lobi faaliyetleri de olumlu sonuçlar verdi.

GEREKLİ KRİTERLER TAMAMLANMIŞTIR

Polonya’nın Reszel kentinde düzenlenen toplantıda Uluslararası Cittaslow Komitesi Başkanı Mauro Migliorini, Finike Belediye Başkan Yardımcısı Sıdıka Gökyar Kızılca’ya Cittaslow bayrağı ve sertifikasını takdim etti. antalya

HAT DEMRE, ELMA VE İBRADİDİR

Finike’nin sakin şehir unvanına layık görülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şunları söyledi:

“Antalya’nın tanıtımı için her zaman sorumluluk taşıyoruz. Son olarak dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldık. Antalya Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi Altyapı Hizmetleri Derneği’ne (ANTAB) katıldık. ) Katıldığımız bu fuarda büyük ilgi gördük.Artık elimiz daha güçlü.Avrupalı ​​turistlerin seyahat planı yaparken kriterleri arasında yer alan sakin şehir ağına dahil bir beldemiz var.Bu bizim için büyük önem taşıyor. Antalya’da turizmin çeşitlendirilmesi ve şehrimizin tanıtımı için de Finike Belediye Başkanımız Mustafa Geyikçi’yi onurlandırıyoruz.Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Finike’de altyapı ve meydan düzenleme çalışmalarımız devam ediyor.

Antalya’mızda bu unvana sahip olabileceğini düşündüğümüz Elmalı, Demre ve İbradı ilçelerimiz için liderliği ele alıp sakin şehir ağına dahil olmaları için gerekli çalışmaları yapacağız. Ayrıca ilk kez başlayacak olan Metropol Cittaslow şehir unvanını da Antalya’mıza kazandırmak istiyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

habermidyat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu