Yaşam

Hakan Aysev, ‘Atatürk’ filminde sesinin izinsiz kullanıldığını duyurdu: Keşke benim adım da yazılsaydı…

Opera sanatçısı ve tenor Hakan Aysev, Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlandırdığı “Atatürk 1881 – 1919” filmindeki bir sahnede sesinin bilgisi dışında kullanıldığını duyurdu. Aysev, bir albüm projesi için seslendirdiği ‘Çanakkale Türküsü’nün filmin son sahnesinde kullanıldığını görünce şaşırdığını belirterek, “Filmde yer almaktan onur duydum. Herhangi bir isteğiniz var ama keşke benim adım da yazılsaydı!” söz konusu.

Hürriyet’ten Mehmet Üstündağ’ın haberine göre Aysev, “Albüm yapım şirketinden izin alındı ​​ve telif ücreti ödendi, bundan hiçbir şüphem yok. Zaten maddi bir talebim de yok.”

‘BU BANA NEZAKET OLARAK SÖYLENEBİLİRDİ’

Aysev, isminin hiçbir yerde geçmemesine tepki göstererek, “Atatürk’e olan sevgimi kimseyle konuşmama gerek yok. ‘Atamızın Sevdiği Şarkılar’ albümü için iki şarkı söyledim. Bunlardan biri de bu türküydü. Bu filmde yer almak beni çok onurlandırdı, çok mutlu oldum ama nezaketen “Bana da söylenebilirdi. Belki benim adım bile yazılabilirdi. Sadece bundan rahatsız oldum” dedi.

Yapım şirketiyle henüz görüşmediğini belirten Aysev, “Ben o kadar profesyonel değilim, imzaladığıma bile bakmıyorum. Ruhsal hatıra için albümde yer almak benim için büyük bir onurdu. Bu kadar büyük bir uluslararası yapımın elbette her türlü yasal izni aldığını düşünüyorum.”

haber-buca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu