Haber

İngiltere Kayıp Mücevherleri Kamboçya’ya İade Etti

Tarihi belli olmayan fotoğraf, İngiltere’nin Kamboçya’ya iade ettiği antika bir muskayı gösteriyor. (Fotoğraf: Kamboçya Kültür ve Güzel Sanatlar Bakanlığı/Xinhua aracılığıyla dağıtım)

PUNOM PEN, 21 Şubat (Xinhua) — Kamboçya Kültür ve Güzel Sanatlar Bakanlığı, İngiltere’nin, şimdi merhum antika koleksiyoncusu Douglas Latchford’un ailesi tarafından teslim edilen 77 kayıp Kamboçyalı antik mücevheri Kamboçya’ya iade ettiğini duyurdu.

Bakanlık Pazartesi günü yaptığı açıklamada, geçen hafta Cuma günü Kamboçya’ya gelen Angkor öncesi ve Angkor öncesi altın ve diğer değerli metal kesimleri arasında taçlar, kolyeler, bilezikler, kemerler, küpeler ve muskalar olduğunu söyledi.

Tarihi belli olmayan fotoğraf, İngiltere’nin Kamboçya’ya iade ettiği antika bir kolyeyi gösteriyor. (Fotoğraf: Kamboçya Kültür ve Güzel Sanatlar Bakanlığı/Xinhua aracılığıyla dağıtım)
Tarihsiz fotoğraf, İngiltere tarafından Kamboçya’ya iade edilen antika bir tacı gösteriyor. (Fotoğraf: Kamboçya Kültür ve Güzel Sanatlar Bakanlığı/Xinhua aracılığıyla dağıtım)
Tarihsiz fotoğraf, İngiltere tarafından Kamboçya’ya iade edilen antik bir tacı gösteriyor. (Fotoğraf: Kamboçya Kültür ve Güzel Sanatlar Bakanlığı/Xinhua aracılığıyla dağıtım)
Tarihi belli olmayan fotoğraf, İngiltere’nin Kamboçya’ya iade ettiği antik bir tacı gösteriyor. (Fotoğraf: Kamboçya Kültür ve Güzel Sanatlar Bakanlığı/Xinhua aracılığıyla dağıtım)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu