Haber

İYİ Parti’den Kocaeli’de ‘Milli İrade’ye Eleştiri

KOCAELİ (İGFA) –İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda yürütülen Milli İrade Meydanı çalışmalarını eleştirdi.

İzmit’in trafiğin en yoğun olduğu bölgeye böyle bir proje yapmanın dezavantajlarını sıralayan Nusret Acur, “Şehrin bu kadar büyük ve en değerli yerinde mevcut otoparkı yok ettiniz. Projeniz için yer altı otoparkı düşünmediniz. Sorunları çözmek yerine çoğaltarak iş yapıyorsunuz” dedi.

“KAYNAKLAR YAYA DİNGİLLERİ ÜZERİNDE YAPILMAKTADIR”

Nusret Acur’un yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İzmit Milli İrade Meydanı’nda çok yanlış bir proje yürütmeye devam ediyorsunuz. Meydanlar yaya aksları üzerine kuruludur. Dünyanın bütün gelişmiş şehirlerindeki meydanlar böyle. Şehri gezerken yollar sizi şehrin itibar meydanına çıkarıyor. Burası trafiğin yoğun olduğu bir bölge. Meydana ulaşmak için bir tarafı 8, diğer tarafı 6 şerit olan yolları geçmeniz gerekiyor. Bu çok zahmetli. Proje bu yönüyle de yanlıştır. Diyelim ki yaptın. Kentin en büyük sorunu otopark sorunu. Şehrin o kadar büyük ve en değerli yerindesiniz ki. Mevcut otoparkı yok ettiniz. Projeniz için yer altı otoparkı düşünmediniz. Sorunları çözmek yerine çoğaltarak iş yapıyorsunuz. Bu şehir bunu hak etmiyor. Diyaloğa kapalı ‘Biz biliyoruz’ diyerek yaptığı projeyi üzülerek takip ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu