Haber

MHP Erzurum İl Başkanı: Yerel seçimlerde belediye ayrımı yapmayalım

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Lideri Adem Yurdagül, “Cumhur İttifakımıza sadakatten asla sapmayacağız. Yerel seçimlerle ilgili olarak kimse tek başına belediye ayrımı yapmasın.”

MHP Erzurum İl Lideri Adem Yurdagül, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İlçe başkanları ve belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Önder Yurdagül, bir süre önce yapılan istişare toplantısını hatırlatarak, “Tüm teşkilatlarımızın beklenti ve taleplerini, mübarek tekkemiz Genel Merkez yetkililerine anlattık. o toplantıda karar mercii. Genel Merkezimiz ne talimat verirse, karar verirse versin. Buna uymak her davacının görevidir. Bu konuda hiç kimse ama hiç kimse belediyeleri sağa sola bölmeye kalkmasın. Bu belediye bize kalacak, bu belediye buna kalacak, mümkün olduğu kadar bu konulara karışmayalım, bunun için lobi bile yapmayalım gibi açıklamalar yapın. Bu hassasiyet benim kendi yönetimimde de var.” Bizler dahil teşkilatımızın tüm üyelerinin bunu göstermesini bekliyoruz” dedi.

Yerel seçimlerde aday olmayı düşünmediğini ve süreci İl Başkanı olarak geçireceğini de anlatan Başkan Yurdagül, “Bizim yönetimimizden olabilir, dışarıdan olabilir, fark etmez. Belediye başkanlığına aday olmayı düşünen varsa partimizin belirlediği seçim takvimi içerisinde istifa edip başvuru yapabilir.Dediğim gibi süreç başladı.Bu süreci en iyi şekilde yönetmek hepimizin en büyük sorumluluğu olmalıdır. Bunun dışında partimizin genel merkezini ilgilendiren konularda hiç kimse tek başına hareket edemez, açıklama geliştiremez. İl Lideri olarak ağzımdan çıkmayan bir konuda hiçbir açıklama geçerli değildir ve olmayacaktır. İdeolojimiz şudur: “Biz, Bilge Önderimiz Türkmen Bey’in emri altında, karargâhımızın emrindeyiz. Atacağımız adımı, yürüyeceğimiz yolun haritasını genel merkezimiz belirliyor” dedi. – ERZURUM

ahirliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu