Yaşam

‘Portrait of a Teenage Girl on Fire’ filminin başrol oyuncusu Adèle Haenel oyunculuğu bıraktı.

“Portrait de la jeune fille en feu” (Portrait de la jeune fille en feu) filmiyle gündeme gelen Adèle Haenel, sinemayı bıraktığını açıkladı.

Télérama’dan Box Office Turkey’e göre,Haenel mektubunda, Fransız film endüstrisinin #MeToo hareketine kayıtsız kalması ve departmandaki cinsel saldırı faillerine karşı duyarsız tavrı nedeniyle oyunculuğu bıraktığını belirtti.

CÉSAR AWARDS’TA TÖRENDEN BIRAKILDI

2017 yılında Harvey Weinstein ve Kevin Spacey gibi Hollywood’un büyük isimleri hakkında yapılan cinsel saldırı ve taciz ifşaları #MeToo hareketine dönüştü ve sinema bölümü başta olmak üzere alanını sistematik olarak istismar eden birçok isim hakkında ifşaatlar yayınlandı. Fransa’da reşit olmayan çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu için yıllarca ABD’ye giremeyen Roman Polanski ile ilgili açıklamalar yeniden gündem olurken, Gerard Depardieu ve Dominique Boutonnat gibi birçok değerli isim hakkında taciz tezleri paylaşıldı.

Céline Sciamma’nın yönettiği “Portrait of a Teenage Girl on Fire” filminin ardından hiçbir yapımda yer almayan oyuncu, 2020 César Ödülleri’nde Roman Polanski’nin En Güzel Yönetmen ödülüne layık görülmesinin ardından “Vay halime” diye bağırarak törenden ayrıldı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu