Ekonomi

Ücretli askerlik yerinin açıklanması otobüs bileti aramalarını yüzde 135 artırdı

Seyahat sitesi Enuygun’un verdiği bilgiye göre, askerlik yerleri ve sevk tarihlerinin açıklanmasından sonraki 3 saat içinde otobüs bileti aramaları yüzde 135 arttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, askerlik yapacakların askerlik yerlerinin ve sevk tarihlerinin açıklanması, 3 saat içinde otobüs bileti arama sayısını %135 artırdı.

Açıklamanın ardından askere gideceği yeri öğrenenler ve sevk tarihi 2 Şubat olan vatandaşlar otobüs bileti aramaya başladı.

Enuygun.com’un verilerine göre 18 Ocak’ta en çok otobüs bileti araması yapılan ilk üç güzergah İstanbul-Amasya, İzmir-Erzincan ve Bursa-Amasya oldu.

Enuygun.com’un çıkış tarihinden bir gün önce olan 1 Şubat otobüs bileti verilerine göre rekor artış Amasya ili ile ilgili.

Duyurunun yapıldığı 18 Ocak’ta Amasya otobüs bileti aramaları bir önceki güne göre yüzde 5233 artışla rekor kırdı. Isparta otobüs bileti aramaları yüzde 3000, Manisa otobüs bileti aramaları yüzde 1250 ve Bilecik otobüs bileti aramaları yüzde 100 artarak Amasya’yı takip eden iller oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam, askerlik ilanıyla birlikte Amasya, Isparta gibi sık sefer yapılmayan güzergahlara otobüs bileti aranmasının çok normal olduğunu belirtti. diye konuştu. “Çünkü uçuş sayısı az olan güzergâhlarda sefer sayısı talebi karşılamıyor ve insanlar otobüsle seyahat etmeye yöneliyor.

Bilecik, Manisa gibi havalimanı olmayan illerde askerlik yapacak olanların gidecekleri yere daha rahat ulaşabilmeleri için otobüse yöneldiklerini söyleyebiliriz. Tabii ki bu artışlar, bilet bulamama korkusu ya da sevk tarihleri ​​yaklaştıkça bilet fiyatlarının artma ihtimali ile yakından alakalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu