Haber

Kahramanmaraş’ta Depremde Kocasının Balkondan Attığı 9 Aylık Hamile Kadın Kurtuldu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden yaralanarak kurtulan depremzedelerin yaşadıkları basına yansıdı. Bunlardan biri de Kahramanmaraş’ta depremden kocasının balkondan atmasıyla kurtulan Tuba Aktaş’ın hikayesi.

Detaylar haberimizde!

Kahramanmaraş depremlerinde çok sayıda vatandaş enkaz altında kalırken, bir kısmı da depremden son anda kurtuldu. Bunlardan biri de 9 aylık hamile olan Tuba Aktaş’tı.

7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde enkaz altında kalan ve yaralananlar tedavi edilmek üzere Türkiye’deki çeşitli hastanelere sevk edildi. İstanbul Esenyurt’ta özel bir hastaneye kaldırılan Tuba Aktaş, tedavi altına alınırken doğum yaptı.

Depremden iki gün sonra doğum yapan kadın, deprem sırasında yaşadıklarını ve eşinin kendisini son anda balkondan atarak nasıl kurtulduğunu anlattı.

Aktaş, “Gece 04.16 sıralarında titremeye başladık. Evimiz birinci katta olduğu için hemen balkona koştuk ve eşim beni balkondan attı. Binadan uzaklaştığımızda bina bir anda çöktü. tüm komşularımız enkaz altında kaldı” dedi.

Depremde hamile eşini evinin balkonundan atarak kurtaran eşi Murat Aktaş, “Depremi hissettiğimde eşimi hızlıca balkona çıkarıp aşağı attım. Sonra kapıdan çıktım. Aile apartmanında oturuyorduk, birinci katta oturduğumuz için kaçabildik ama bizden başka kimse kaçamadı, hepsi çöken binanın altına gömüldü.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından iki gün evin yakınındaki anaokulunda kalan çift, daha sonra İstanbul’da hastaneye giderek ilk çocuklarını sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdi.

arhavi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu